За «круглим столом» про сплату земельного податку для землекористувачів Жовківщини

Body: 

Днями, у  Надичівській сільській Раді проведено «круглий стіл», за участі головного державного інспектора Жовківського віділення Личаківської ОДПІ Наталії Сиротюк  з підприємцями територіальної громади, та громадянами навколишніх сіл.

На зустрічі фахівець  зазначила, що плата за землю, відповідно до норм Податкового кодексу, є складовою податку на майно та належить до місцевих податків. Тому, при визначені розміру податку та наявних пільг необхідно звертатися до рішень місцевих рад про встановлення місцевих податків та зборів, що нарахування фізичним особам сум земельного податку здійснюється податковими інспекціями, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення через установи банків та поштові відділення.

Наприкінці зустрічі  Наталія Несторівна  повідомила, що від сплати податку звільняються: інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та нагадала про необхідність своєчасної сплати податків і зборів для кожного громадянина.