Як визначається податкове зобов’язання з орендної плати за землю у разі виконання відповідним територіальним органом Держгеокадастру нормативної грошової оцінки землі із застосуванням коефіцієнтів функціонального використання землі: для земель майбутнього

Body: 

Відповідь: Суб’єкт господарювання на підставі, укладеного з органом місцевого самоврядування, договору оренди землі отримав у користування земельну ділянку для будівництва  промислового об’єкта, проте будівництво ним не було розпочато.

Територіальний орган Держгеокадастру для зазначеної земельної ділянки виконав нормативну грошову оцінку з урахуванням коефіцієнтів функціонального використання землі: для земель майбутнього будівництва – 0,50;для земель промисловості – 1,20.

Органи, відповідальні за державний контроль цільового використання землі, визначені ст. 5 Закону України від 19 червня 2003 року №963-IV «Про державний контроль за використанням та охороною земель». Нормативна грошова оцінка земельної ділянки залежить виключно від функціональних коефіцієнтів, відповідальних за її цільове призначення.

З огляду на викладене, при обчисленні податкових зобов’язань суб’єкт господарювання має застосовувати коефіцієнт функціонального використання землі, який відповідатиме цільовому використанню, визначеному уповноваженим органом із охорони земель.