" Гідна праця- запорука боротьби з бідністю»- тема круглого столу .

Body: 

З нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби з бідністю у Жовківському районному центрі зайнятості відбувся «кругли стіл». У заході взяли участь представники органів влади, зокрема жовківські податківці, представники пенсійного фонду ,керівники  підприємств, установ, організацій, первинних профспілкових організацій роботодавців.

Під час «круглого столу», М. Кришталюк – директор Жовківського районного центру зайнятості, зазначив, що гідна праця відіграє ключову роль у боротьбі з бідністю, забезпечення якості життя, соціальної захищеності, важливе місце приділив питанню легалізації робочої сили. Так, як зауважила, Н. Когут – начальник відділу Управління пенсійного фонду України у Жовківському районі, що лише легалізована праця дозволить людям отримувати достойну пенсію. Оскільки розмір пенсії в пряму залежить від робочого стажу та розміру заробітної плати. Н. Кузьо – начальник відділення ФССНВ в Жовківському районі наголосила, про те, що неоформлений належним чином на роботу працівник ризикує залишитися без права на отримання гарантованих державою пільг і виплат, у тому числі і пенсійних. Тому не варто спокушатись на тіньову зарплату, а потрібно подбати про матеріальну стабільність на схилі літ ще тоді, коли ви у працездатному віці та повні сили і енергії. Н. Сиротюк-головний державний інспектор Жовківського відділення Личаківської ОДПІ розповіла про легалізацію найманих працівників на підприємствах, та адмвнвстративну відповідальність за порушення законодавства про працю.

Важливе місце на «круглому столі» приділялось розв’язання проблеми зайнятості громадян, котрі недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. О. Крупка – начальник відділу взаємодії з роботодавцями, з метою надання підтримки соціально незахищеним громадянам, зауважила що, роботодавцям надається можливості отримання компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Така фінансова підтримка може надаватись, щомісячно впродовж року за умови працевлаштування безробітних осіб за скеруванням служби зайнятості на нове робоче місце. Такою можливістю можуть скористатись і суб’єкти малого підприємництва, які провадить діяльність у пріоритетних галузях економіки, під які підпадає більшість підприємств Жовківського району, працевлаштовуючи безробітних нові робочі місця, незалежно від категорії під яку він підпадає. Наразі згаданий перелік є досить широким, до пріоритетних галузей віднесено 106 видів діяльності, зокрема: сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство; переробна промисловість; постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря; оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів; транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність; тимчасове розміщування й організація харчування; інформація та телекомунікації; професійна, наукова та технічна діяльність; діяльність у сфері адміністративного обслуговування; мистецтво, спорт, розваги та відпочинок. 
Гідну заробітну плату отримують фахівці, висококваліфіковані працівники, тому питання професійної підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації населення є актуальним в реаліях сьогодення, зазначила О. Стахів – начальник відділу активної підтримки безробітних Жовківського РЦЗ. Вона ознайомила присутніх з можливістю реалізації права громадян на отримання ваучера для оплати навчання на здобуття нової робітничої професії або підвищення кваліфікації в рамках спеціальності для зайнятих осіб старше 45 років, вимушено переміщених осіб, учасників АТО з числа інвалідів, осіб звільнених з військової служби, згідно затвердженого Міністерством соціальної політики України переліком професій та спеціальностей. Також учасники круглого столу отримали інформацію щодо впровадження механізму підтвердження результатів неформального навчання осіб за робітничими професіями. 
З метою підвищення конкурентоспроможності зареєстрованих безробітних на ринку праці та сприяння їх само зайнятості, як розповіла Г. Каштан – заступник директора Жовківського районного центру зайнятості, службою зайнятості організовується професійне навчання за укрупненими (інтегрованими) робітничими професіями та іншими професіями, що мають попит на ринку праці. Це профнавчання здійснюється в професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання. Фінансування професійного навчання зареєстрованих безробітних здійснюється за рахунок коштів страхового Фонду на випадок безробіття. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», а також центрах професійної-технічної освіти.
Таким чином, даний «кругли стіл» сприяв інформуванню роботодавців з новими можливостями, які дає Закон України «Про зайнятість населення», що спрямований на впровадження активної політики зайнятості, підтримки соціально незахищеним громадянам, котрі недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та створення нових робочих місць.