«Гаряча лінія» з жовківськими податківцями

Body: 

«Гаряча лінія» з жовківськими податківцями Пропонуємо вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансутелефонного зв’язку «гаряча лінія»: Декларація про майновий стан і доходи зазнала змін. Що саме змінилося і з якого часу потрібно звітувати за новою формою? Так, дійсно. Мінфін наказом від 15.09.2016 р. №821 виклав у новій редакції податкову декларацію про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення. На відміну від попередньої форми декларація, оновлена містить всього два додатки: Ф1 Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами Ф2 Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою. Сама декларація складається з таких розділів: І. Загальні відомості ІІ. Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу III. Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу IV. Загальна сума річного доходу V. Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з використанням права на податкову знижку згідно зі статтею 166 розділу IV Кодексу VI. Податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору VII. Розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах Наказ набирає чинності з 31 грудня 2016 року, а отже звітувати за оновленою формою платники будуть починаючи з наступного року. Яким чином визначається дохід за попередній календарний рік, у разі прийняття фізичною особою – підприємцем рішення про застосування спрощеної системи оподаткування з 1 січня наступного року? Згідно з пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абз. першому пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п.291.4 ст.291 ПКУ. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл.1 р. XIV ПКУ. Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 року № 1675. У разі прийняття фізичною особою - підприємцем рішення про перехід на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року заява до контролюючого органу подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового року разом із розрахунком доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування. Отже, дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви. Де можна ознайомитися з Реєстром неприбуткових установ та організацій? З Реєстром неприбуткових установ та організацій можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: Головна/Електронний кабінет платника/Інформація з реєстрів/Реєстр неприбуткових установ та організацій офіційного (https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx). За який податковий період фізична особа – резидент, яка виїжджає за кордон на постійне місце проживання, повинна подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання довідки про сплату ПДФО? Платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) (далі - декларація) не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Декларація подається за три останні звітні податкові періоди (у разі наявності невиконаного обов’язку з подання) та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації). Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати видачі. У які строки платник податків може отримати довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами ДФС, та який строк її дії? Відповідно до пп. 2, 3 Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 567 (далі – Порядок), довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів (далі – довідка) видається за основним місцем обліку платника податків, який звертається за наданням послуги, безоплатно на підставі заяви про видачу довідки. У заяві на отримання довідки платник податків зазначає нормативно-правовий акт, положеннями якого визначено необхідність підтвердження відсутності у платника податків податкового боргу, що оформлюється довідкою, яка надається контролюючим органом. Строк розгляду заяви платника податків та видачі довідки або направлення відмови в її наданні становить п’ять робочих днів з дня отримання такої заяви органом доходів і зборів (п. 4 Порядку). Пунктом 6 Порядку визначено, що строк, протягом якого довідка може бути видана, має відповідати визначеному у ній строку дії. Якщо платник податків не звернувся до органу доходів і зборів за отриманням довідки протягом строку її дії, вона підшивається до справи платника податків. Згідно з формою довідки у ній зазначається строк її дії, який становить 10 календарних днів від дня реєстрації такої довідки в контролюючому органі. За наявності у платника податків податкового боргу органом доходів і зборів готується лист платнику податків (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі довідки, який надсилається на адресу платника податків (п. 8 Порядку). Як обчислюється авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів юридичною особою - платником єдиного податку та за який період подається Податкова декларацію з податку на прибуток підприємств у цьому випадку? Юридичні особи, які застосовують третю або четверту групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності у разі виплати дивідендів своїм акціонерам (вкладникам), зобов’язані нараховувати та вносити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 18 відсотків від суми виплачених дивідендів. Винятків щодо несплати авансового внеску, передбаченого п.п. 57.1 прим. 1. 2 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 Податкового кодексу України для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої або четвертої групи ПКУ не передбачено. Поряд з цим, юридичними особами - платниками єдиного податку за підсумками звітного (податкового) періоду (кварталу, півріччя, трьох кварталів, року), в якому здійснюється виплата дивідендів та сплата авансових внесків, подається Податкова декларація з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897, з відповідним заповненням рядка 20 Декларації та Додатка АВ до такої Декларації.