Про декларування доходів громадян - по телефону...

Body: 

У Жовківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо особливостей декларування доходів громадян. На запитання платників відповідавзавідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Віктор Порохняк. Як саме можна подати декларацію? Податкова декларація подається до органів ДФС в один із таких способів за вибором платника податку: - особисто платником або уповноваженою на це особою; - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (але не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації); - засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, але не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання. Фізичні особи можуть подати Декларацію в електронній формі через Електронній кабінет платника на офіційному веб-порталі ДФС. Для цього у відкритій частині Електронного кабінету платника передбачена можливість для заповнення, збереження та роздруківки декларації, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можна подати її в електронному вигляді. Які зміни відбулися в порядку отримання податкової знижки? Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Кодексу, відповідно до яких знято обмеження з розміру суми, сплаченої за навчання, яку платник податку може включити до податкової знижки за наслідками звітного року (у 2016 році така сума не могла перевищувати 1930 грн. на місяць). Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. Чи треба подавати декларацію про майновий стан і доходи у разі отримання спадщини чи подарунку? Відповідно до ст. 174 Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини чи подарунку застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, 5%, а також 18%. За нульовою ставкою оподатковується, зокрема, вартість власності, отриманої від члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені). Ставка податку 5% застосовується для будь-якого майна, отриманого від осіб, що не є членами сім’ї першого ступеня споріднення. Якщо ж спадщину отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку становить 18%. У податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб за одною із вказаних ставок та військового збору 1,5%. Громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Чи передбачена відповідальність за неподання декларації про майновий стан та доходи? Оскільки подання податкової декларації є обов’язком платника податку, то у разі її неподання або подання після граничного строку подання декларації (після 03.05.2017 року), відповідно до п.120.1 Податкового кодексу України до такого платника застосовується штраф у розмірі 170 гривень.