Чи оподаткується ПДФО вартість турів вихідного дня та літнього відпочинку, що організовуються та оплачуються за рахунок коштів професійної спілки для її членів (членів їх сімей) без придбання путівок?

Body: 
Жовківське відділення ГУ ДФС у Львівській
області області звертає увагу, що
оподаткування доходів фізичних осіб
регламентується розділом IV Податкового
кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та
доповненнями (далі – ПКУ), згідно з п.п.165.1.35
п.165.1 ст.165 якого до складу загального
місячного (річного) оподатковуваного доходу
не включаються вартість путівок на
відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому
числі на реабілітацію інвалідів, на території
України платника податку та/або його дітей
віком до 18 років, які надаються йому
безоплатно або із знижкою (у розмірі такої
знижки) професійною спілкою, до якої
зараховуються профспілкові внески платника
податку – члена такої професійної спілки,
створеної відповідно до законодавства
України, або за рахунок коштів відповідного
фонду загальнообов’язкового державного
соціального страхування.

Тобто, положення зазначеного пункту
поширюються на платників податків, які
отримують виключно путівки від професійної
спілки.

Водночас, п.п.«е» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ
передбачено, що до загального місячного
оподатковуваного доходу платника податку
включається дохід, отриманий платником
податку як додаткове благо (крім випадків,
передбачених ст.165 ПКУ) у вигляді вартості
безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг),
визначеної за правилами звичайної ціни, а
також суми знижки звичайної ціни (вартості)
товарів (робіт, послуг), індивідуально
призначеної для такого платника податку, крім
сум, зазначених у п.п.165.1.53 п.165.1 ст.165 ПКУ.

Податковий агент, який нараховує (виплачує,
надає) оподатковуваний дохід на користь
платника податку, зобов’язаний утримувати
податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) із суми
такого доходу за його рахунок, використовуючи
ставку податку 18%, визначену ст.167 ПКУ (п.п.168.1.1
п.168.1 ст.168 ПКУ).

Враховуючи викладене, вартість турів
вихідного дня та літнього відпочинку, що
організовуються та оплачуються за рахунок
коштів професійної спілки для її членів
(членів їх сімей) без придбання путівок,
включається до їх загального місячного
(річного) оподатковуваного доходу як
додаткове благо та оподатковується ПДФО на
загальних підставах.

Інформація з цього питання розміщена у
категорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на
сервісі «Загальнодоступний
інформаційно-довідковий ресурс» офіційного
веб-порталу ДФС України за посиланням
http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З
БАЗИ ЗНАНЬ».