У 2017 році отримано подарунок від рідної сестри чи брата. Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи?

Body: 
Заступник начальника- начальник
Жовківського відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській
області області  Богдан Звізло коментує, що
Законом України від 23.02.2017 №1910-VIII «Про
внесення змін до Податкового кодексу України
щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон
№1910) внесено зміни до ст.174 Податкового
кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та
доповненнями.

Так, з 1 січня 2017 року за нульовою ставкою
податка на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО)
оподатковується вартість спадщини/дарунків,
отриманих від спадкодавця/дарувальника, які є
членами його сім’ї другого ступеня
споріднення.

До їх числа відносяться: рідний брат, сестра,
бабуся, дід та онуки.

До прийняття Закону №1910, нульовою ставкою
оподаткування мали право скористатися лише
члени сім’ї першого ступеня споріднення:
батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі
усиновлені.

Вищевказані зміни застосовується до доходів
у вигляді спадщини/дарунка, отриманих
починаючи з 1 січня 2017 року.

Отже, якщо у 2017 році було отримано дарунок від
рідної сестри і у платника ПДФО не має інших
доходів, які необхідно задекларувати, то
такий платник податкову декларацію про
майновий стан і доходи (далі – Декларація) до
контролюючого органу не подає.

Зауважте, що для доходів, отриманих у вигляді
подарунка або спадщини від членів сім’ї, які
не підпадають під перший або другий ступень
споріднення, ставка залишається на рівні 5%, і
у цьому випадку Декларація платником ПДФО
подається до 1 травня 2018 року.