Чи необхідно фізичній особі декларувати доходи, отримані від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на землях, отриманих, як пай?

Body: 
Жовківські фіскали нагадують, що відповідно
до п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу
України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та
доповненнями (далі – ПКУ) до складу
загального місячного (річного)
оподатковуваного доходу платника податку не
включаються доходи, отримані від продажу
власної сільськогосподарської продукції, що
вирощена, відгодована, виловлена, зібрана,
виготовлена, вироблена, оброблена та/або
перероблена безпосередньо фізичною особою на
земельних ділянках, наданих їй у розмірах,
встановлених Земельним кодексом України від
25.10.2001 №2768-III зі змінами та доповненнями для
ведення, зокрема:

особистого селянського господарства та/або
земельні частки (паї), виділені в натурі (на
місцевості), сукупний розмір яких не
перевищує 2 гектари. При цьому, в зазначений
розмір не враховуються земельні ділянки, їх
частки (паї), які не використовуються, тобто
здаються в оренду, обслуговуються.

Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2
гектари, дохід від продажу
сільськогосподарської продукції підлягає
оподаткуванню на загальних підставах, тобто
до 1 травня поточного року за звітний минулий
рік необхідно подати податкову декларацію
про майновий стан і доходи та сплатити у
термін до 1 серпня цього року самостійно
нарахований податок на доходи фізичних осіб
(далі – ПДФО) за ставкою 18 відсотків та
військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

У разі продажу сільськогосподарської
продукції податковому агенту обов’язок
нарахування та утримання податків
покладається на такого агента.

Тобто, якщо площа земельних угідь перевищує 2
гектари, то фізична особа зобов’язана
задекларувати отримані доходи від
реалізованої сільськогосподарської
продукції та сплатити ПДФО і військовий збір,
за винятком реалізації такої продукції
податковим агентам.