За «круглим столом» у Жовкві говорили про реалізацію експериментального проекту новітніх моделей програмних комплексів реєстрації та обліку РРО

Body: 

Днями, у Жовківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулась зустріч з платниками податків, які застосовують РРО, на якій говорили про реалізацію пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій Присутні обговорили порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

«Такі новітні моделі комплексу стануть альтернативою традиційним касовим аппаратам»-пояснила головний державний інспектор Наталія Сиротюк.

Розробка та впровадження інноваційної електронної системи e-Receipt (електронний чек) дозволить: створити умови для застосування платниками податків для реєстрації розрахункових операцій пристроїв широкого вжитку (персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів); спростити процедуру реєстрації; скоротити витрати платників податків на придбання та обслуговування пристроїв, що здійснюють реєстрацію розрахункових операцій, адже на сьогоднішній день на придбання традиційних касових апаратів витрачається від 4 до 20 тис грн.

Система дозволяє виключити послуги інформаційних еквайєрів, якими передаються дані РРО, що коштує платникам мінімум 200 грн щомісяця для кожного РРО. При застосуванні нових моделей РРО платники заощаджують кошти, які витрачаються на придбання традиційних касових апаратів, вартість яких є досить високою. А фіскальний чек громадяни можуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету. Це дає змогу покупцю при необхідності захисту його прав як споживача скористатися електронним чеком та пред’явити його.

Система працюватиме безперебійно. Це забезпечуватиметься двома незалежними центрами обробки даних, які будуть територіально відділені один від одного. У разі збоїв якогось із дата-центрів здійснюватиметься автоматичне переключення на інший.

Зміни щодо РРО, дозволять спростити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності.  Тож, вже незабаром, користувачі зможуть оцінити переваги нової на практиці.