В Україні відкрили правничу Вікіпедію – WikiLegalAid

Body: 

Очільник Львівської юстиції Тарас Грень пояснив, як правильно користуватись єдиною on-line «базою знань» системи БПД? 

Українська правнича база побудовано за принципом усім відомої «Wikipedia», інформація постійно оновлюється з урахуванням змін законодавства та судової практики. Також, слід зазначити, що база даних постійно розширюватиметься з урахуванням звернень клієнтів системи БПД.

Структура «правової вікіпедії» проста у використанні, для цього необхідно пройти за посиланням http://wiki.legalaid.gov.ua, а для отримання інформації треба ввести у вікні пошуку на головній сторінці слово або його корінь. На екрані з’явиться перелік консультацій, що містяться в базі. Знайти необхідну інформацію можна також через структуру категорій WikiLegalAid за галузями права.

Базою правових консультацій можуть користуватись як практикуючі юристи, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультація сформована так, що відповідь буде зрозуміла всім.

Топ 7 правових консультацій, за якими звертаються громадяни:

Як діяти військовослужбовцю для отримання статусу учасника бойових дій?
На який розмір аліментів на дитину можна розраховувати?
Як безкоштовно отримати земельну ділянку із земель державної та комунальної власності
Що таке обмежувальний припис і як ним скористатись у випадку домашнього насильства
Плануєте виїхати з дитиною за кордон, але батько/матір не дають згоди
•        Як отримати «Пакунок Малюка»?
Який порядок звернення до суду для встановлення факту, що має юридичне значення (окреме провадження)?

 Стосовно інших актуальних питань, система пошуку досить проста: ви можете переглянути консультації за наступними категоріями: (всі посилання є активними).

  1. Галузь права;
  2. Суб'єкти звернень;
  3. Суб'єкти розгляду звернень;
  4. Пільги та інші гарантії, встановлені законом.

Станом на сьогодні вже є 1400 правових консультацій з найактуальніших правових питань, з якими звертаються клієнти до системи безоплатної правової допомоги.

Доступ до всієї інформації, що міститься в базі, є безкоштовним для користувачів платформи. Єдина умова – наявність інтернету. Незалежно від того, де знаходиться людина, вона може отримати якісну правову інформацію.

Дана база онлайн консультацій покликана для підвищення правової обізнаності громадян, а відповідно знання - це зброя та гарантія захисту прав кожної людини!